Formularze internetowe są jedną z najważniejszych składowych serwisów internetowych. Twórcy formularzy internetowych wciąż pracują nad technologiami umożliwiającymi wspieranie procesów korzystania oraz przesyłania formularzy WWW. Została napisana już naprawdę spora ilość najróżniejszych pluginów do formularzy internetowych które poprawiają komfort użytkowników. Bo oczywiście o to chodzi. Posiadamy do dyspozycji metody zabezpieczania formularzy internetowych przed bąbardowaniem nieporządanego spamu, nie muszą być to metody typu CAPTCHA są również inne.

Jest dostępnych mnóstwo tutoriali dedykowanym formularzom internetowym, prezentują one każdy element mieszczący się w tagu

 

, oraz rozszerzają nasze możliwości ofiarowując gotowe do wykorzystania metody rozbudowy ich o następne funkcje lub nowe cechy. W tym wpisie podzielę się ze swoimi ulubionymi pluginami, które mogą zmienić funkcjonalność każdej strony posiadającej formularz WWW.

Komfortowe dodawanie tagów

Jest to idealny dodatek przemieniający nasze pole tekstowe w formularzu w listę tagów. Dodatek na pewno zwiększa walory wizualne strony internetowego, oraz uprzyjemnia pracę użytkownikowi z formularzem interaktywnym.

Dodatek można pobrać z tej strony: xoxco.com

Próbnik kolorów w polu tekstowym

Jeśli udostępniamy na serwisie możliwość ustawienia koloru np.: do zmiany koloru tła lub barwy nazwy użytkownika to jak „Kowalski” może go podać. Normalnym sposobem byłoby wpisanie w pole tekstowe wartości szesnastkowej koloru. Jak użytkownik ma wziąć te wartości? jPicker rozwiązuje w 100% ten problem. Po kliknięciu w pole tekstowe pokazuje się nam próbnik kolorów z paletą kolorów po której kliknięciu kolor przedstawiony za pomocą liczb ukazuje nam się polu tekstowym.

Adres: digitalmagicpro.com/jPicker/

Sprawdzanie jakości hasła

Ten plugin sprawdzi jakość wpisanego przez nas np.: przy zakładaniu konta w serwisie. Jest pomocnym skryptem zwłaszcza, że użytkownicy często nie pamietają o tym jak ważne jest dobranie trudnego do załamania hasła dostępowego.

Adres dodatku: danpalmer.me/jquery-complexify/

Pola opcji jak z iPhon’a

Perfekcyjny dodatek zmieniający wygląd naszych pól w formularzu interaktywnym, dzięki pluginowi nasze pola wyboru oraz pola opcji będą wyglądały jak te iPhon’a.

Adres: devgrow.com/iphone-style-switches/

ddSlick

Jest to skrypt zmieniający naszą listę opcji w rozwijaną listę obrazkową.

Adres: http://www.dswww.pl/blog/170-lista-select-z-obrazkami-w-polu-option.html

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: