Zalety i wady posiadania własnego serwera WWW

Publikując witrynę WWW na serwerze zarządzanym przez inną osobę, musisz zazwyczaj dostosować się do narzuconych przez nią zasad. Być może będziesz musiał wnosić dodatkowe opłaty za bardzo dużą lub bardzo popularną witrynę. Może nie będziesz mógł instalować programów CGI, co w bardzo poważnym stopniu ograniczy możliwości witryny. A w zależności od serwera i jego administratorów, możesz także podlegać ograniczeniom dotyczącym treści publikowanych informacji.

Dysponując własnym serwerem, nie podlegasz żadnym ograniczeniom tego typu. To Twój komputer, a zatem możesz uruchamiać na nim dowolne programy, wykorzystywać wszystkie możliwości WWW i publikować informacje bez żadnych ograniczeń. Dysponując własnym serwerem, trzymasz w ręku wszystkie atuty.

Oczywiście, posiadanie własnego serwera ma także kilka wad. Aby uruchomić serwer, potrzebujesz systemu komputerowego oraz połączenia z Internetem. Utrzymanie komputera i administracja serwera będzie także wymagała od Ciebie głębokiej wiedzy. Tworzenie projektowanie stron internetowych WWW – Wrocław. Co więcej, zapewnienie nieprzerwanej i efektywnej pracy serwera będzie wymagało poświęcenia znacznych ilości czasu.

Ze względu na koszty oraz obciążenie czasowe posiadanie własnego serwera WWW jest w wielu przypadkach znacznie mniej opłacalne od nawiązania współpracy z dobrym dostawcą usług internetowych. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy usługi sieciowe dostarczane za niewielką, miesięczną opłatę mogą zaspokoić większość Twych potrzeb, nie narażając Cię jednocześnie na niepotrzebne problemy. W praktyce, rozpoczynając publikowanie informacji na WWW, warto przez jakiś czas współpracować z dostawcą usług internetowych i przekonać się, czy oferowane usługi spełniają Twoje oczekiwania. Jeśli dojedziesz do wniosku, że potrzebujesz większej elastyczności, będziesz mógł uruchomić własny serwer WWW.

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: