Własny serwer cd

Czy, mimo wszystko, chcesz stworzyć własny serwer WWW? A zatem, pierwszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebował, jest komputer.

Komputer, na którym będzie działał serwer WWW, nie musi być niesamowitą, superszybką i najnowocześniejszą maszyną. Jeśli masz zamiar udostępniać wyłącznie strony WWW oraz ewentualnie wykonywać kilka prostych formularzy i skryptów CGI, to w zupełności wystarczy Ci prosty komputer PC wyposażony w procesor Pentium, każdy Power Macintosh lub stacja robocza działająca w systemie UNIX.

Jeśli jednak oczekujesz, że obciążenie serwera będzie wysokie lub chcesz uruchamiać na nim wiele programów, to prawdopodobnie będziesz wolał rozważyć wybór lepszego komputera. Aktualnie wielu producentów tworzy komputery zoptymalizowane pod kątem udostępniania plików na Internecie, a niektóre z nich są już przez producenta wyposażane w odpowiednie oprogramowanie. Projektowanie tworzenie stron internetowych. Dla większości osób najlepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie serwera na prostym i tanim komputerze.

UNIX, Windows czy też Macintosh — jakiej platformy systemowej należy użyć? Różne osoby mają różne opinie na temat najtańszej i najbardziej efektywnej platformy systemowej, na której można uruchomić serwer WWW. W większości przypadków, wybór jednej z nich sprowadza się do preferencji konkretnej osoby. Wybór platformy zależy, w głównej mierze, od używanego oprogramowania oraz przyzwyczajeń. Komputery wyposażone w system UNIX dają możliwość korzystania z darmowego oprogramowania oraz najnowszych osiągnięć technologicznych; jeśli jednak nigdy wcześniej nie pracowałeś w tym systemie operacyjnym, to nauka jego obsługi będzie niezwykle trudnym zadaniem. Komputery wyposażone w system Windows lub Macintosh także nadają się do obsługi efektywnego serwera WWW, a ich ogromną zaletą, w porównaniu z systemem UNIX, jest stosunkowo prosty system operacyjny. A zatem, wybierz ten, który znasz i na który możesz sobie pozwolić.

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: