Jak wypromować stronę www?

Stworzenie strony internetowej to dopiero początek drogi jaką trzeba przejść. Mając już serwis internetowy trzeba go dobrze wypromować, ponieważ tylko wtedy jest szansa na zdobycie wielu odwiedzających użytkowników, co w efekcie przekłada się na większą ilość klientów. Bez odpowiednich nakładów nie uda się skutecznie wypromować strony www.

Przed przystąpieniem do działań promocyjnych należy najpierw określić grupę docelową oraz słowa kluczowe opisujące oferowaną usługę lub produkt/produkty. Trudno podać jednoznaczną receptę na dobre słowa kluczowe, ale można wcielić się w rolę użytkownika i zastanowić się co my wpisalibyśmy do wyszukiwarki chcąc znaleźć nasze produkty lub usługi. Dla przykładu jeśli posiadamy serwis internetowy poświęcony tworzeniu i promocji stron internetowych będzie to np. ‘Jak zrobić stronę www’, ‘Tworzenie stron www’  itp. Najlepiej określić 4-5 głównych fraz, które będziemy promować.

Można też przyjąć inny sposób promocji skupiając się na konkretnych produktach lub usługach. Kontynuując przykład z tworzeniem stron może to być: ‘katalogowanie strony WWW’ lub ‘jak dodać stronę do katalogu’.

Jeśli przyjęliśmy już strategię, przechodzimy do działania, czyli zdobywania linków do promowanej strony oraz promocji w serwisach tematycznych. Najłatwiejszym sposobem na zdobywanie linków jest dodanie strony do katalogów. Katalogów w Internecie jest mnóstwo i ciągle pojawiają się nowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście mogę polecić ten darmowy katalog.

Kolejnym sposobem na linki jest pisanie artykułów promocyjnych, w których opisujemy nasz serwis, przy okazji linkując do 2-3 stron w serwisie dzięki czemu linki wyglądają jakby zostały dodane naturalnie w tekście. Artykuły promocyjne mają większą wartość niż strona w katalogu.

Teraz pozostaje czekać na efekty.

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: